Gezocht: Vlam voor graf Alfons Engels Afdrukken

"Geachte mevrouw, geachte heer,

Graf Alfons EngelsIk ben voorzitter van vzw Grafzerkje, een Vlaamse funeraire vereniging. Naast het verzorgen van rondleidingen voor onze leden, het in stand houden van een Nieuwsbrief voor de leden worden ook grafmonumenten voor de ondergang gered door de verlopen concessies over te nemen en zo nodig te restaureren. Daarom mijn vraag nadat ik tevergeefs bij alle Antwerpse begraafplaatsen informeerde.

Op de Antwerpse begraafplaats Schoonselhof ligt ene Alfons Engels. Enkele van onze vrijwilligers restaureerden heet grafmonument. Er stond indertijd een bronzen borstbeeld van de man op het graf maar dit is in 1982 gestolen. We deden al pogingen om bijvoorbeeld een kopij te kunnen vinden van het borstbeeld om die zo te laten kopiëren in brons. Dit lukte niet. Daarom vroegen onze vrijwilligers zich af of we geen vlam in brons, in zandsteen of eventueel in porselein in de plaats konden zetten omdat Alfons Engels vrijmetselaar was en de vlam dan symbool zou kunnen staan voor “vrijzinnigheid”. Hebben jullie soms zo’n “vlam” en indien jullie die hebben zouden wij die kunnen bekomen? Natuurlijk zullen we ons houden aan de door jullie voorgestelde voorwaarden.

In bijlage een foto. De vlam zou links boven moeten komen.

Dank bij voorbaat.

Met funeraire groeten.
Jacques Buermans, voorzitter vzw Grafzerkje"

Laatst aangepast op donderdag 11 februari 2010 18:07
 



Het Virtueel Depot is een initiatief van Wille Landschaps- & Begraafplaatsarchitectuur en Bureau Funeraire Adviezen i.s.m. Stichting Dodenakkers.nl.